DÖRTLÜ / ALTILI İMPLANT 

Home / DÖRTLÜ / ALTILI İMPLANT 
DÖRTLÜ / ALTILI İMPLANT 

All on 4 ve All on 6 prosedürleri, ciddi veya tam diş eksikliği için diş restorasyon teknikleridir.

All On 4 ve 6 Tedavilerinin prosedürü:

Dişler, önceki diş konfigürasyonunuzu kopyalamak için tasarlanmıştır veya gerçek tedaviden önce seçiminize bağlı olarak yükseltilir. İmplantların kemiklere ve dokulara enjekte edilmesi sürecinde diş hekimimizin nitelikli ve profesyonel elleri diş etinde çeşitli küçük kesiler açacaktır. İmplant yerleştirildikten sonra geçici bir protez takılır. Kemik rejenerasyonu tamamlandıktan ve çene içerisindeki kesilerden kaynaklanan yaralar iyileştikten sonra vücudun implantları onaylamasını bekliyoruz. Kalıcı sabit protezler, implantlar yapıldıktan ve geçici dişler takıldıktan ortalama 3 ay sonra yapılır.

All On 4 ve All On 6 Arasındaki Fark (4’lü ve 6’lı implant arasındaki fark)

Diş hekimlerimiz, All-on-Four operasyonunu tercih ederseniz, ekstra destek için ağzın önüne, çenenin karşısına iki ve arkaya iki implant yerleştirecektir. Ek destek ve esneklik sunmak için “Hepsi Bir Arada” yaklaşımı aslında dört yerine altı implant kullanır. All on 6 uygulaması daha fazla güç ve stabilite sağlar, daha rahat ve daha uzun süren bir sırıtma ile sonuçlanır. Bir şeyi her çiğnediğinizde veya ısırdığınızda, basıncın implantlarınıza ve çenenize eşit şekilde dağıtılması çok önemlidir. Yani bu 2 ek implantın yerleştirilmesi güç ve stabilite sağlar.

Dişler olmadan çene kemiğinizin gerçekten kırılmaya başladığını biliyor muydunuz? Bu, diş implantlarında olmaz çünkü implant çene kemiğini uyarır ve sağlam kalmasına yardımcı olur. All on 6 tedavisi, çene kemiğinize ek güç sağlar.

Sizin için hangisi doğru?

Gülümsemesini geri kazanmak isteyen birden fazla dişini kaybetmiş bireyler için hem All On 4 hem de All On 6 dental implantlar mükemmel kalıcı alternatiflerdir. Genel olarak, geçiş ve rehabilitasyon süresi kısadır ve ağzınızda implantlar olduğunu bile unutmanız uzun sürmez.

All On Six(Altılı İmplant) Tedavisinin Avantajları 

Blok kemik transferi gibi gelişmiş cerrahi uygulamalara gerek yok. Aynı gün tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilir. Gülüş estetiği kişiye özel planlama ile sağlanır. Temizlemesi ve bakımı kolaydır. Hareketli diş protezi kullanmayanlar için uygundur. Güvenilir, hızlı ve düşük maliyetli bir tedavi yöntemidir.