KOZMETİK DİŞ TEDAVİSİ- KAPLAMALAR

KOZMETİK DİŞ TEDAVİSİ- KAPLAMALAR


Porselen Kaplama- Sık Sorulan Sorular
Bir kozmetik diş hekimi, hayallerinin gülüşüne kavuşmuş mutlu bir hastayı görmekten keyif alır. Uğraş Klinik’teki ekibimiz olarak, herkesin gurur duyulacak güzel bir gülümsemeyi hak ettiğine inanıyoruz.
Gülümsemesinden memnun olmayan herkesi kliniğimize bekliyoruz. İlk muayenede, diş hekiminiz dişlerinizi, diş etlerinizi ve çevresindeki yapıları dikkatlice inceleyecek ve elde etmek istediğiniz şeyi dinleyecektir. Daha sonra hayalinizdeki gülümsemeyi elde etmenize yardımcı olmak için mevcut tüm tedavileri gözden geçirecektir.
Kozmetik Diş Tedavisinde Kaplamalar
Bir kozmetik diş hekiminden en sık talep edilen tedavilerden biri kaplamalardır. Nedenini anlamak zor değil çünkü kaplamalar, gülümsemenin keyfini çıkarmanın hızlı ve etkili bir yoludur. Ünlülerin çoğu genellikle diş kaplamalarını tercih ediyor çünkü güzel, kalıcı sonuçlar üretmenin yanı sıra, tedavi süresi diğer birçok kozmetik diş prosedüründen önemli ölçüde daha kısadır ve genellikle sadece birkaç tane gerektirir.
Kimler kaplama yaptırabilir?
Kaplamalar porselen, seramik veya kompozit yapıştırma (beyaz dolgu) malzemesinden yapılabilir. Dişlerinizin ön yüzeylerine yapıştırılan mikro ince kabuklardır. Kaplamalar; kırılmalar, çatlaklar, boşluklar ve yanlış hizalamalar dahil olmak üzere bir dizi diş problemini düzeltebilir. Hangi malzemeyi seçerseniz seçin, kozmetik diş hekiminiz kaplamalarınızın rengini dişinizin doğal rengiyle yakından eşleştirecektir.
Uğraş Klinikte oluşturulan yüksek kaliteli kaplamalar kısa vadeli bir çözüm değildir. Doğru bakımla, size uzun yıllar, hatta en az on yıl dayanırlar.
Porselen kaplama nasıl yapılır?
Kaplama, kendi dişinizin üzerine yapıştırılan çok ince, diş renginde bir porselen parçasıdır (Takma tırnak gibi). Hastadan gerekli ölçüler alındıktan birkaç gün sonra laminateler dişe yapıştırılır.
İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, dişlerinizin genel olarak daha uzun veya birbirine daha yakın görünmesini sağlamak için kaplamalarınızın şeklini ayarlayabiliriz. Gülümseme tasarımı olarak bilinen tek bir kaplamaya veya bütün bir sete sahip olabilirsiniz.
Kaplama hangi durumlarda yapılabilir?
Tek bir lekeli diş için, ona daha açık bir görünüm vermek ve çevresindeki dişlere uyum sağlamak için porselenin renk tonunu eşleştirmede kullanılır. Diş teli uygun olmadığında küçük boşlukları kapatmak için de kaplamalar kullanılabilir. Bir diş hafifçe konum dışı ise, bazen onu diğerleriyle aynı hizaya getirmek için bir kaplama takılabilir. Ya da uzun süre önce yapılmış dolgunun renginde değişiklik isteyenler bu tedaviyi tercih edebilir.
Porselen Kaplamalar Dayanıklı mıdır?
Evet dişe yapıştırıcı kullanılarak takıldığı için düşmezler. Ancak bu yaprakların zarar görmemesi için sert cisimler veya yiyeceklerin ısırılmamasına özen gösterilmelidir.
Kaplamalarda Kesik veya Acı Olur mu?
Tedavi sürecinde dişlere herhangi bir kesik veya aşındırma işlemi uygulanmaz. Hasta bu yüzden acı hissetmeyecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.