DİŞ İMPLANTLARI YAPTIRMAYA DEĞER Mİ?

DİŞ İMPLANTLARI YAPTIRMAYA DEĞER Mİ?


Bir veya birden fazla dişi kaybetme konusunda utangaç hissetmek, gelecekte karşılaşacağınız diş sorunları açısından buzdağının yalnızca görünen kısmıdır.
Bir yaralanma veya çürüme nedeniyle kaybettiğiniz dişlerinizi tedavi ettirmek çok önemlidir, çünkü bunu yapmamak, hayatınızı ciddi şekilde kısıtlayabilecek konuşma sorunları ve ağız sorunlarına neden olabilir.
Çok popüler bir diş tedavi yöntemi, Uğraş Klinik’teki diş implantlarıdır. Diş implantları, gerçek inci beyazı gibi görünen ve işlev gören diş kökleridir.
Bu makalede, kliniğimizdeki implantlar sayesinde yaşam kalitenizi nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi tartışacağız.


Neden implant tedavisi görmeliyim?
Daha önce diş implantlarının kökte olmayan dişlerinizin yerini aldığından bahsetmiştik. Bunun etkisi çok uzundur, çünkü dişleriniz sadece gözle görülür şekilde çekici değildir, aynı zamanda bu tür bir restorasyon düzgün konuşmanızı engellemeyecek veya çiğneme ile ilgili sorunlara neden olmayacaktır. Uyarılmış bir çene, kemik dejenerasyonunu ve daha fazla diş kaybını önlediği için önemlidir.
Protez mi implant mı tercih edilmeli?
Tedavi maliyeti, hiç şüphesiz kararınızı etkileyecek ve diş implantları daha pahalı olmakla birlikte, size hayatınızı değiştiren sayısız fayda sağlayacaktır. Fakat, Uğraş Diş Kliniğinde uyguladığımız fiyat politikaları müşterilerimizi memnun edecek seviyededir.
Cihazınızı düzenli olarak özel temizleme çözücüleriyle temizlemenizi gerektiren protezlerin aksine, implantlar kullanışlıdır çünkü ek diş temizleme gereksinimleri yoktur. Bununla birlikte, diş sağlığınıza ve hijyeninize öncelik vermeniz önemlidir.


Uğraş Klinik’teki diş implantları uzun süre dayanabilir. Bu protezlerin sonsuza kadar dayanacağını garanti etmek imkansız olsa da, uygun şekilde bakımını yaparsanız hiçbir zaman değiştirmenize gerek kalmayabilir. Protezler uzun ömürlü olsa da, etkili olması için zamanla değiştirilmelidir.
Diş implantları ağzınıza sıkıca sabitlenir ve düşmez. Aslında, implantların çıkarılmasının tek yolu bir diş hekimi tarafından yapılmasıdır. Öte yandan, protezler aşınmış veya hatalıysa, uygun olmayan anlarda yerinden kayabilirler.
Herkes implant yaptırabilir mi?
Çoğu diş implantı ameliyatının sonucu başarılıdır. Ameliyata girmeden önce tıbbi olarak zinde ve sağlıklı olarak temizlenmeniz gerekir, bu da sağlıklı diş etlerine ve implantı yerleştirmek için yeterli çene kemiğine sahip olmanızı gerektirir. Diş etleriniz veya çenenizle ilgili sorunlarınız varsa, implantolojiyi mümkün kılmak için önce onların tedavi edilmesi gerekir.
Bu tedavilerden bazıları, diş eti iltihabına neden olan plak ve sertleşmiş tartarı çıkarmak için kullanılan profesyonel temizlik içerir. Ayrıca, Eksik kemiği desteklemek için çenenize kemik nakli yapılmasını içeren tedavi seçenekleri de vardır.
İmplant yaptırmak acıtır mı?
Hastalar operasyondan sonra bir miktar rahatsızlık hissedeceklerdir, ancak bu geçicidir ve birkaç gün sonra kaybolacaktır. Fakat ağrıyı azaltmak için ağrı kesiciler de alabilirsiniz. Birçok kişi ameliyat sırasında nasıl etkilenecekleri konusunda endişelidir. Neyse ki, anestezi, ağrının en kötü halini engellemek için kullanılır ve aşırı endişeli kişilere sakinleştirici uygulanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.